O našej materskej škole

Naša materská škola cieľavedome a zámerne podporuje komplexný rozvoj a učenie sa detí. Zabezpečuje celodennú výchovu a vzdelávanie (edukáciu). Materská škola zabezpečuje aj poldennú výchovu a vzdelávanie, vždy dopoludnia. Rozvíjame u detí zdravé sebavedomie, uvedomovanie si vlastnej hodnoty a zdravú sebakritiku, učíme  dieťa kooperovať v skupine, kolektíve a preberať na seba zodpovednosť. Vedieme deti k ochrane svojho zdravia a k osvojeniu si zdravého životného štýlu.

Edukačný proces orientujeme na podnecovanie gramotnosti, rozvoj komunikačných a jazykových spôsobilostí, rozvoj jemnej motoriky. Opierame sa o pozitívnu výchovu založenú na dôvere a láske k dieťaťu.

Poskytovanie predprimárneho vzdelávania je každoročne prerokované so zákonnými zástupcami detí na prvom stretnutí rodičov detí materskej školy, odsúhlasuje ju zriaďovateľ materskej školy – Mestská časť Bratislava – Dúbravka. Denná dĺžka poskytovania predprimárneho vzdelávania je od  6:30 do 17:00 hod.

Zriaďovateľ

Mestská časť Bratislava - Dúbravka

Žatevná 2

Triedy a učitelia